konkursy czytelnicze

W tym roku szkolnym mamy powody do dumy !
Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch konkursach, w których zajęli wysokie miejsca.

"OTO JEST KASIA - nasi rówieśnicy w lekturach"
Pod takim hasłem tym razem odbył się coroczny Gminny Konkurs Czytelniczy w szkole w Czechach.
Do testu przygotowywały się uczennice klas 3-ch szkoły podstawowej:

1. Pola Wiśniewska - kl. IIIa
2. Gabriela Lisiecka - kl. IIIb

Dziewczynki w trudnym teście zajęły zaszczytne II miejsce, ustępując miejsca konkurentom z Krobanowa.

"MIKOŁAJEK MA KŁOPOTY"
Znajomość tej książki obowiązywała na konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wojsławicach.
W tym roku uczniowie oprócz przygotowania się z treści książki i życiorysów jej autorów, musieli przedstawić scenkę wybranego fragmentu lektury.
Udział w tym konkursie zadeklarowały uczennice klasy 5-ej:

1. Patrycja Huderek
2. Julia Rybka
3. Natalia Woszczak

Chociaż trudno było wyłonić zwycięzcę na podstawie najlepiej odegranej scenki, to dziewczęta nie miały sobie równych podczas testu wiedzy i zajęły I miejsce.
Do konkursu dziewczęta przygotowywały: Pani Justyna Ignatowska i Pani Renata Walocha.