zaczarowani czytaniem

ZACZAROWANI CZYTANIEM

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (maluszki z zerówki) realizują program "ZACZAROWANI CZYTANIEM". Program opracowany został przez panią bibliotekarkę i współrealizowany jest wraz z wychowawczynią przedszkolaków. Celem tego programu jest stymulowanie rozwoju zainteresowań czytelniczych i rozbudzanie potrzeby kontaktu z książką już od najmłodszych lat.

Tym razem dzieci poznały autora wierszy dla dzieci - Juliana Tuwima. Na podstawie wiersza LOKOMOTYWA wykonywały rysunki i pląsały do piosenki "Jedzie pociąg z daleka".

Teraz przyszedł czas na Jana Brzechwę. Zaczęliśmy od czytania popularnych wierszy o zwierzętach. I tak posłuchaliśmy historyjek o małpach, żubrze, dziku ...

Każdy wierszyk opowiadała odpowiednia pacynka.

Na kolejnych zajęciach mogliśmy obejrzeć fragmenty filmu na podstawie książki pana Jana ... AKADEMII PANA KLEKSA.