EKOPRACOWNIA‎ > ‎

7. Spotkanie z leśniczym

1 czerwca 2016r. odbyła się prelekcja leśnika. Jakie korzyści daje nam las? Jakie zwierzęta mieszkają w lesie? Jak powinniśmy się zachowywać podczas wizyty w lesie? Jakie formy przyrody występują w naszej okolicy? Jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwych zachowań w lesie? To tylko kilka przykładów pytań, na które odpowiedzi poznali uczniowie. Odpowiedzi udzielał Leśniczy Leśnictwa Andrzejów - pan Aleksander Muchowski.

Barwna prelekcja leśnika po raz kolejny zachwyciła uczniów naszej szkoły. Gość- przyjaciel przyrody żyjący i pracujący z pasją – zwracał szczególną uwagę na właściwe zachowanie w lasach i konieczność ich ochrony. Wizyta zachęciła uczniów do obserwacji przyrody, fotografowania i poszukiwania informacji w dostępnych źródłach wiedzy.