AKTUALNOŚCI‎ > ‎

2010/2011

NARESZCIE WAKACJE !!!  

22 czerwca 2011 r. - nadszedł wreszcie ten upragniony moment - zakończenie roku szkolnego. W naszej szkole, tak jak już od kilku lat, uroczystość ta jest podzielona na dwie części - zakończenie w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Gościliśmy w tym dniu  p.Ewę Padzik, przedstawicielkę Gminy Zduńska Wola, która rozdała Nagrody Wójta. Zresztą nagród było wiele: oczywiście za osiągnięcia w nauce, ale również dla najlepszych sportowców, za 100%-wą frekwencję, dla członków Samorządu Uczniowskiego. Podziękowania wręczyła także przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Mataśka, a skierowane były one do tych rodziców, którzy w tym roku szkolnym pracowali na rzecz szkoły. 
Na koniec najstarsi uczniowie żegnający szkołę (klasa VI oraz III gmn.) złożyli uroczyste ślubowanie i przedstawili krótki program artystyczny. Kwiatom, uściskom i nawet łzom nie było końca !  Zobaczymy, co przyniesie nam nowy rok szkolny ! 
A NA RAZIE CIESZMY SIĘ SŁOŃCEM I ODPOCZYWAJMY ... ODPOCZYWAJMY !


     
 

"KOLBE"  ... RAZ JESZCZE  

Jeszcze parokrotnie nasi szkolni młodzi aktorzy mięli okazję wcielić się w postacie   w przedstawieniu o ojcu Maksymilianie Kolbe. Jego kwietniowa premiera zrobiła na zaproszonych gościach tak ogromne wrażenie, że zaproponowali, by zaprezentować je szerszej publiczności. Tak też się stało ! 15 czerwca 2011 r. mogli je zobaczyć uczestnicy   uroczystej promocji „Leksykonu sołectw Gminy Zduńska Wola”, która odbyła się w naszej szkole. A byli to m.in. radni, sołtysi z terenu Gminy Zduńska Wola, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Podkowa” oraz Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, prezesi ochotniczych straży pożarnych, przewodniczący kół gospodyń   wiejskich oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy. Jako następni nasz występ mogli zobaczyć parafianie z kościoła p.w. św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, dokąd zostaliśmy zaproszeni przez tamtejszego proboszcza ks. Ryszarda Kucharskiego.
                                                                     GALERIA       

DZIEŃ PATRONA
DZIEŃ PATRONA w naszej szkole to święto, które pojawiło się w szkolnym kalendarzu uroczystości w 2010 roku. Obchodzimy je, aby uczcić naszego duchowego opiekuna – ks. J.Twardowskiego. Upamiętniliśmy także uroczystość nadania szkole imienia oraz sztandaru.
3 czerwca 2011 r. w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczysta, podniosła w nastroju akademia. Gośćmi na uroczystości byli: p.Wójt Gminy, poseł RP Cezary Tomczyk oraz rodzice i uczniowie, a także okoliczni mieszkańcy.
Uczniowie szkoły podstawowej przypomnieli społeczności postać księdza Jana, jego życie i twórczość. Reżyserem całej akademii była p. A. Stobiecka, scenografię przygotowały p. A.Sitek-Rutkowska oraz p.I.Kołodziejczyk. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbał muzyk p.W.Furmańczyk, który skomponował muzykę do wierszy ks.Twardowskiego i włączył się także wokalnie do ich wykonania.
Publiczność słuchała w skupieniu. Ukoronowaniem przygotowań do Dnia Patrona był konkurs popularyzujący sylwetkę i przesłanie ks.Twardowskiego. Uczniowie mogli w plastyczny sposób wyrazić symbolikę jego wierszy. Po akademii zwycięzców zmagań nagrodzono rzęsistymi brawami i nagrodami.
W południe na szkolnym boisku było gwarno i wesoło. Odbyły się zawody sportowe, m.in. uczniowie naszej szkoły mogli zagrać towarzyski mecz piłkarski z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły w Krobanowie, a także z …. nauczycielami.
Rada Rodziców ufundowała wesołe miasteczko, zapłonęły grille, zaskwierczały pieczone kiełbaski. Z głośników popłynęła wesoła muzyka. Wszyscy bawili się świetnie. Dzień Patrona wspominamy jako wielką radosną „czerwcówkę”.

 

DZIEŃ  MAMY ... DZIEŃ TATY ...                 26.05.2011
Koniec maja w naszej szkole należy do ... rodziców. Z okazji DNIA MAMY uczniowie klas młodszych pod okiem swych wychowawców przygotowują programy artystyczne. Piękne wierszyki, piosenki i inscenizacje w wykonaniu naszych najmłodszych wzruszyły wszystkie mamy oraz wszystkich tatusiów  obecnych na uroczystości. Wielkimi brawami nagrodzono dzieci za piękne wykonanie.Ukochani rodzice otrzymali w dowód miłości drobne upominki przygotowane własnoręcznie przez dzieci. Uroczystości zostały uwieńczona pysznymi domowymi ciastami, za które dziękujemy naszym rodzicom !
GALERIA    

MAKSYMILIAN MARIA KOLBE 
- RYCERZ NIEPOKALANEJ
Pod takim tytułem nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami  przygotowali montaż o życiu ks. Kolbe. Przedstawienie to miało jednocześnie charakter pasyjny (celebrujący zbliżające się święta Wielkanocne), a także miało być naszym małym wkładem w obchody ustanowionego przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej roku 2011 - ROKIEM KOLBIAŃSKIM. 
W przygotowania było zaangażowanych wielu nauczycieli oraz uczniów. Rolę  tytułową  powierzono uczniowi klasy Ia Arturowi Kurzawie, poza nim na szczególną uwagę zasługuje profesjonalna gra aktorska ucznia klasy Ib Michała Suwalda, który wcielił się w podwójną rolę (brata Kamila oraz komendanta obozu - Fritza)
        GALERIA


PIERWSZY  DZIEŃ  WIOSNY

    Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją 21 marca 2011 r. uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.  Każda klasa przygotowała swoją MARZANNĘ,  a uczniowie z klas młodszych mogli wykonać każdy swoją własną kukłę.  Potem przygotowano ognisko, w którym spaliliśmy "zimową panią". 
     Potem wszyscy wróciliśmy do szkoły, gdzie uczniowie z klasy IV oraz VI a przygotowali przedstawienia. 


To kolejne przedsięwzięcie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Zobaczcie fotorelację !PASOWANIE NA UCZNIA 

Środa 27.10.2010 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Janiszewicach. Odbyło się wtedy PASOWANIE NA UCZNIA. Ceremonia przebiegła w bardzo uroczystej atmosferze. Dzieci odświętnie ubrane, w granatowych biretach na głowach, zaprezentowali program artystycznym przygotowany specjalnie na tę okazję.  

Ślubuję uroczyście

       

Być dobrym Polakiem      Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. (…)

Takie ślubowanie po raz pierwszy w obecności pocztu sztandarowego złożyli uczniowie. Świadkami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Zduńska Wola p. Henryk Staniucha, Radni Gminy, nauczyciele  oraz rodzice i koledzy ze starszych klas.Po tym podniosłym akcie nastąpił moment samego pasowania, którego dokonał dyrektor szkoły mgr Paweł Nyklewicz.

Ten wyjątkowy dzień poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania, podczas których uczniowie:

  1. poznali szkołę i jej pracowników, kolegów i koleżanki ze swojej i innych klas;

  2. kształtowali postawę właściwego zachowania się podczas zajęć, wycieczek i uroczystości szkolnych;

  3. nauczyli się wielu wierszy i piosenek na temat szkoły, Ojczyzny i bezpieczeństwa.

Uroczystość ta, to ogromne przeżycie nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale i wychowawców klas pierwszych. Całą uroczystość przygotowały p. Elżbieta Kacała i p. Iwona Kołodziejczyk. Panie starały się, aby uroczystość była piękna i długo ją wspominano, dlatego oprócz wspaniałego występu uczniów zadbały o  odpowiednią scenografię.

Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Samorząd Szkolny. 

Po oficjalnej części rodzice „pierwszaków” zaprosili wszystkich na poczęstunek. 

Publiczności podobał się podniosły charakter całej uroczystości oraz miłe przywitanie wstępujących w progi naszej szkoły nowych uczniów.


  
    
Comments