TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE

WARSZTATY Z ROBOTYKI

Uczniowie po raz kolejny pokazali, że robotyka nie musi oznaczać nic strasznego. W miniony poniedziałek odbyło się podsumowanie półrocznego kursu, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich i drugich oddziałów gimnazjalnych. Pomysłowość i precyzja wykonania to hasło końcowych zajęć naszych uczestników.

Oto niemiecki czołg bojowy w wykonaniu Kamila Wolskiego, Stanisława Nowaka i Mateusza Antoniaka

Kasia Krajewska skorzystała z gotowej konstrukcji, ale samodzielnie napisała program dla swojego pieska Pimpusia.

Film z YouTube

Norbert i jego GyroBoy

I kolejny dowód na to, że warsztaty z robotyką to nie tylko zabawa, ale być może początek wielkiej kariery naukowej. Samodzielnie zaprojektowana i zaprogramowana PROTEZA RĘKI w wykonaniu Jana Galewicza i Szczepana Klimczaka.

Film z YouTube

Brawa dla wszystkich uczestników warsztatów.

Chcąc w przyszłości prawidłowo wpływać na rozwój technologiczny całego
świata, już dziś musimy zadbać o kształcenie przyszłych inżynierów. Dlatego, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom staramy się ciągle doposażać nasze pracownie w nowoczesne urządzenia i poszerzać ofertę zajęć prowadzonych w oparciu o narzędzia TIK.
nasza szkoła jest placówką nowoczesną
  • klasopracownie wyposażone są w tablice multimedialne i projektory multimedialne;
  • do dyspozycji uczniów jest sprzęt otrzymany w ramach programu CYFROWA SZKOŁA;
  • uruchomiony został nowy cykl zajęć pozalekcyjnych – warsztaty z robotyki;
  • w bibliotece funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji;
  • uczniowie do dyspozycji mają czytniki e-booków.

Podstrony (2): CYFROWA SZKOŁA ROBOTYKA