ROBOTYKA

KRĘTA DROGA DO CELU...
Dzisiaj nasze roboty postanowiły wybrać się na małą wycieczkę. Nie obyło się bez drobnych wypadków, ale w końcu udało się zsynchronizować nasze pojazdy i wszystkie dotarły do celu. Najważniejsze, że poznaliśmy podstawy programowania Lego na komputerze. Za tydzień ciąg dalszy...DO BIEGU, GOTOWI, START!

Trwa kolejna edycja zajęć z robotyki. Uczniowie nowej grupy na ostatnich zajęciach składali roboty bazowe, a następnie uczyli się podstaw programowania na kostce. Było dużo nauki, ale przy tym też dobrej zabawy. Za tydzień duże wyzwanie - programowanie na komputerach. Czekamy na efekty.

    


  

WARSZTATY Z ROBOTYKI

W premierowych zajęciach udział wzięli uczniowie trzecich klas gimnazjum. Warsztaty te poprzez dobrą zabawę były świetną okazją do rozwinięcia kompetencji technicznych i informatycznych, a także szansą na kształcenie kreatywnego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które niewątpliwie ułatwiają naukę przedmiotów ścisłych. 
    Uczniowie wykorzystując klocki LEGO MINDSTORMS EV3 budowali roboty z wykorzystaniem nowoczesnych silników oraz czujników (koloru, dotyku, odległości i żyroskopu), a następnie uruchamiali i programowali kostkę EV3
. Kolejnym 
krokiem było nabycie podstawowych umiejętności programowania z wykorzystaniem kolorowych schematów blokowych opartych na systemie LabVIEW, z którego korzystają inżynierowie na całym świecie, od uczelni wyższych po potężne fabryki. 
    Na twarzach młodych inżynierów nie brakowało szerokich uśmiechów, nie widać też było strachu przed zadawaniem pytań dotyczących zaawansowanej techniki. 


       Sprzęt do realizacji warsztatów z robotyki został zakupiony dzięki pomocy sponsorów:
  • ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWY Pan Paweł Mataśka 
  • Zakład Przemysłu Dziewiarskiego WOLA Sp. z o.o. Pan Jan Kopytek
  • PPH KLIMEKO Pan Bogusław Klimczak 
  • FILATI  Mirosław Kubiak sp.j. "BRUBECK" 
  • SZULC-LOGISTIK Pan Łukasz Szulc
  • FERAX Sp. z o.o. Witold Pawelski
  • PLASTEM sp.j. Pan Piotr Ciupa


         


         

Comments