głośne czytanie

OGÓLNOPOLSKA AKCJA GŁOŚNEGO CZYTANIA

Jak ważne w życiu człowieka jest czytanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Chcąc zwrócić uwagę najmłodszych na wartość czytelnictwa nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Janiszewicach przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania. Akcja miała miejsce 28 września br.

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród dzieci postawy czytelniczej poprzez promowanie głośnego czytania.

Szczególnie zaangażowani w akcje byli uczniowie klas młodszych. Główna część szkolnej akcji poprzedzona była krótką lekcją biblioteczną, podczas której "pierwszaki" poznawali zasady korzystania ze szkolnej biblioteki.

Następnie uczniowie w swoich klasach brali udział w zajęciach czytelniczych. To im czytali zaproszeni goście tacy jak rodzice, nauczyciele, a nawet Pan Dyrektor Paweł Nyklewicz, czy Pani Wicedyrektor Renata Bryl, zachęcając ich do lektury ulubionych książek. Dzieci były bardzo zainteresowane wybranymi fragmentami czytanych książek, a przy okazji bliżej poznali Dyrekcję Szkoły.

Akcja jest jednym z elementów przedsięwzięcia "GANG SŁODZIAKÓW", mającego na celu promocje czytelnictwa wśród uczniów klas. I-III.