KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ OKŁADKĘ KSIĄŻKOWĄ

W szkole ogłoszono konkurs związany z czytelnictwem. Zadaniem uczniów było opracowanie graficzne okładki książki, która zrobiła na czytelniku największe wrażenie. Zwycięska książka dodatkowo miała zostać zakupiona do szkolnej biblioteki. Konkurs zorganizowały: pani Aneta Sitek-Rutkowska, która oceniała prace pod względem wykonania graficznego, oraz pani Justyna Ignatowska odpowiedzialna za ocenę merytoryczną okładek. Zwycięskim tytułem okazała się książka "Peter Nimble i magiczne oczy" oraz "Harry Potter i magiczna oczy".

„GRA ULICZNA”

W piątek 23 września pięcioosobowa drużyna uczniów z gimnazjum miała okazję uczestniczyć w imprezie pod hasłem „Zduńska Wola-miasto nieznane” organizowanej m.in. przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J.Szaniawskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli.

W ramach imprezy uczniowie uczestniczyli w GRZE ULICZNEJ polegającej na odnajdywaniu miejsc charakterystycznych dla historii i kultury Zduńskiej Woli wg opisów i wykonywaniu zadań związanych z tymi miejscami. A uczniowie musieli m.in. odpowiadać na pytania o sławnych ludzi urodzonych w Zduńskiej Woli, rozwiązać krzyżówkę i ułożyć puzzle, znaleźć relikwię czy odszukać artykuły pisane przez o.M.M.Kolbe.

Drużyna z naszej szkoły w składzie:
· Monika Włodarczyk kl.II
  • ·       Konrad Lis kl. II
  • ·       Jan Galewicz kl.II
  • ·       Hubert Gruda kl. III
  • ·       Jakub Janeczek kl. III
  • ·       pod opieką pani Renaty Walocha

po zaciętej dogrywce zdobyła I miejsce.

W tym roku szkolnym mamy powody do dumy !
Nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch konkursach, w których zajęli wysokie miejsca.

"OTO JEST KASIA - nasi rówieśnicy w lekturach"
Pod takim hasłem tym razem odbył się coroczny Gminny Konkurs Czytelniczy w szkole w Czechach.
Do testu przygotowywały się uczennice klas 3-ch szkoły podstawowej:

1. Pola Wiśniewska - kl. IIIa
2. Gabriela Lisiecka - kl. IIIb

Dziewczynki w trudnym teście zajęły zaszczytne II miejsce, ustępując miejsca konkurentom z Krobanowa.

"MIKOŁAJEK MA KŁOPOTY"
Znajomość tej książki obowiązywała na konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wojsławicach.
W tym roku uczniowie oprócz przygotowania się z treści książki i życiorysów jej autorów, musieli przedstawić scenkę wybranego fragmentu lektury.
Udział w tym konkursie zadeklarowały uczennice klasy 5-ej:

1. Patrycja Huderek
2. Julia Rybka
3. Natalia Woszczak

Chociaż trudno było wyłonić zwycięzcę na podstawie najlepiej odegranej scenki, to dziewczęta nie miały sobie równych podczas testu wiedzy i zajęły I miejsce.
Do konkursu dziewczęta przygotowywały: Pani Justyna Ignatowska i Pani Renata Walocha.