książka miesiąca

KAJKO I KOKOSZ

Kolejny komiks opowiadający o przygodach dzielnych wojów, Kajko i Kokosza, nosi tytuł Cudowny lek. Rozpoczyna się on przedstawieniem "spokojnego" i "nudnego" życia naszych bohaterów, wraz z ich ulubieńcem smokiem Milusiem. Poznajemy tu jego zwyczaje, że tak powiem kulinarne, wielką chęć pomocy innym oraz dbanie o czystość. A co najważniejsze wpływ Milusia na samopoczucie i zwyczaje Zbójcerzy. Ujmijmy to eufemistycznie Zbójcerze niezbyt polubili smoka Kajka i Kokosza. A jako ludzie źli i podstępni, wymyśli sposób by się go pozbyć i to cudzymi rękami. Wielka nagroda nęci śmiałków i spryciarzy, co oznacza, że Miluś będzie miał kłopoty. A może kłopoty będą mieli śmiałkowie? Zbójcerze nie zawahają się wszak przed niczym by pognębić swych wrogów z grodu Mirmiłowa. Nawet przed użyciem "broni bakteriologicznej"! Misja Kaprala, mimo poniesionych ofiar i strat, powiodła się. Mirmiła czeka wkrótce smutny koniec, a przynajmniej on tak sadzi, chyba, że... Właśnie, jest przecież sposób na ratunek, cudowne źródło Pochwista. Tak więc Kajka i Kokosza czeka wyprawa. Ciężka i pełna niebezpieczeństw, zapewne.

Ogólnie to bardzo dobry komiks. Nowe ciekawe postacie, przygody, zagadki i naprawdę dużo, dobrego humoru. A dla romantyków wzruszające zakończenie. Mistrz Christa w swej szczytowej formie. Po prostu grzech nie przeczytać!

Koszmarny Karolek i wstrętne gacie - Francesca Simon | okładka
SERIA "KOSZMARNY KAROLEK"
Poznajcie Karolka i jego koszmarne opowieści. Karolek to chłopiec pełen pomysłów (niekoniecznie bezpiecznych, ale
zawsze ciekawych i śmiesznych). W psotach pomagają mu koledzy i koleżanki: Muskularny Miecio, Wredna Wandzia, Bezwzględny Bolo i Chciwy Henio. Karolem spędza sen z powiek swoim rodzicom i młodszemu bratu Doskonałemu Damiankowi, których cały czas denerwują jego wybryki.
Seria książek o Karolku jest to bardzo zabawna dlatego polecamy ją wszystkim młodszym czytelnikom.

LISTOPAD

Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo Znalezione obrazy dla zapytania: nela KSIĄŻKI"

KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE:
NELA NA KOLE PODBIEGUNOWYM Nela mała reporterka
DZIENNIK ŁOWCY PRZYGÓD Sz.Radzimierski

Nie często mamy okazję podróżować a przecież świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować z książką oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!

Taką propozycję dają nam Szymon i Nela, mali podróżnicy, blogerzy, którzy sami zwiedzili sporo zakątków i w swych książkach opowiadają o swoich przygodach. Czy można zaprzyjaźnić się z orangutanem? Czy łowcy głów są niebezpieczni? A może chcecie pojechać w psim zaprzęgu, spotkać maskonury i poszukać niedźwiedzia polarnego!

Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź śledząc przygody naszych bohaterów. Zachęcamy do lektury !

ZIELONE MARTENSY J.Jagiełło

Książka przedstawia dwóch bohaterów, a dzieje się głównie w środowisku szkolnym. Zdaniem Feliksa szkoła przypomina front, na którym toczy się walka, ale nie na pięści, lecz na marki (ubrań, telefonów....). On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy i cały dom na głowie.
Bohaterka Otylia również różni się od reszty gimnazjalistów, nosi kolorowe ciuchy, ma burzę rudych włosów i ma nadwagę. Cechą charakterystyczną Oliwii są jej zielone martensy. Choć nie brakuje jej zmartwień zaraża wszystkich optymizmem, i nie za bardzo przejmuje się "niepopularnym" wyglądem. Co połączy tę dwójkę bohaterów? Przeczytajcie książkę!

DZIECI GOTUJĄ. WIELKA KSIĘGA PRZEPISÓW A.Górska

Zbliżają się ferie i karnawał, może to dobry czas, by spędzić trochę czasu w kuchni. Inspiracją może być dla Was ta książka.

Przejrzysty układ przepisów, dokładne opisy, sugestywne rysunki oraz zdjęcia gotowanej potrawy sprawiają, że przyrządzanie ich sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą.

W tej księdze znajdą się zarówno propozycje dla mniej odważnych, jeszcze nieprzekonanych do własnych umiejętności dzieci a także dla tych, które muszą poczekać na kogoś dorosłego.

W książce tej znajdziemy też krótkie opowiadania związane z każdą potrawą. Mogą pobudzić wyobraźnię i zachęcić do działania. Na końcu zamieszczono również propozycje dekoracji stołu na różne okazje.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.