wydarzenia

Wiersze ocalają to, co podeptane… 

30 stycznia 2017r. uczniowie klas IV-VI ZGiSP w Janiszewicach uczestniczyli w Wieczorze poetyckim poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 11-tej rocznicy śmieci księdza Jana. 
W rolę prowadzącej wcieliła się uczennica klasy IV a Julia Kosztowna. O najważniejszych faktach z życia księdza przypomniał uczeń klasy VI b Filip Mikosiński, który przygotował prezentację multimedialną. Ze szczególną uwagą podziwialiśmy wiersze prezentowane przez uczniów, którzy przedstawili własne interpretacje tekstu. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Jesteśmy przekonani, że tego typu spotkanie to dobry sposób na uczczenie pamięci naszego patrona i upowszechnianie Jego dorobku poetyckiego, bo jak sam mówił Wiersze ocalają to, co podeptane.


  
KSIĄŻKI NASZYCH EUROPEJSKICH PRZYJACIÓŁ

Obchodząc tegoroczny szkolny DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH postanowiliśmy przedstawić naszym kolegom książki i bohaterów literackich charakterystycznych dla niektórych europejskich krajów. 

Nie było to dla nas trudne zadanie ponieważ niejednokrotnie mieliśmy okazję m.in. na języku polskim omawiać lektury obcych autorów. W niektórych przypadkach zaskoczyliśmy jednak widzów pomysłem na prezentację wybranych książek. Mogliśmy m.in. obejrzeć przepiękny taniec z książką wykonany przez uczennicę klasy Ib, a także "najnowszą wersję" mitu "Sąd Parysa". 
Na scenie pojawili się także "Nędznicy" Victora Hugo, czy "Don Kichot z La Manchy" Miguela de Cervantesa.Comments