wystawy

Każda szkolna wystawa książek ma zachęcać uczniów do sięgnięcia po książkę, ma na celu promocję zasobów bibliotecznych. Tym razem nie ograniczyliśmy wystawki do pozycji zawierających określoną literaturę, określonego autora, gatunek, czy tematykę, naszym pomysłem na ekspozycję były książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

By jeszcze bardziej „zawalczyć” o czytelnika i zwrócić uwagę nawet tych uczniów, którzy rzadko odwiedzają szkolną bibliotekę, postanowiliśmy wyjść z ram tego pomieszczenia i przygotowaliśmy wystawę na korytarzu. Zainteresowanie wystawki wśród uczniów i odwiedzających szkołę rodziców przerosło nasze oczekiwania. Wszyscy mogli podejść i obejrzeć wybraną książkę, mogli też od razu wypożyczyć ją do domu.