SUKCESY 2016/2017

SPORTOWA CZOŁÓWKA !!!

Do kolejnych sukcesów uczniów szkoły w Janiszewicach dopisać można ostatnie osiągnięcia sportowe, którymi może pochwalić się szkoła. W ciągu ostatniego roku uczniowie zajmowali czołowe miejsca w zawodach sportowych na szczeblu gminnym, rejonowym czy wojewódzkim. Wynikiem wspólnej pracy pod nadzorem pani Anity Mamos było zajęcie II miejsca przez dziewczęta ze Szkoły Podstawowej i IV przez reprezentantki Gimnazjum w podsumowaniu rywalizacji sportowej w Powiecie Zduńskowolskim w roku szkolnym 2015/2016.

W Powiatowych Zawodach Strzeleckich uczniowie zajęli drużynowo I miejsce, natomiast w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce ręcznej oraz Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej dziewczęta uplasowały się na II pozycji

DATA

 NAZWA

UCZESTNICY

MIEJSCE

20.09.2016

 

I MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 KLASA IV  

- Kanty Wiktoria kl. IVa, Kępniak Kamila kl.IVa,Kluska Zuzanna kl.IVA, Kmiecik Konstancja, kl.IVa, Olejnik Wiktoria kl. IVa, Pietrzak Amelia kl. IVa, Powichrowska Martyna kl. IVa, Raźna Martyna kl.IVa, Tutek Daria kl.IVa, Kaczmarzyńska Kinga kl. IVb, Kiedrowska Weronika kl. IVb,Śmiglewska Zuzanna kl.IVb, Zarzycka Justyna kl.IVb

 Im. -   Tutek D.

IIm.- Raźna M.

IIIm. -   Zarzycka J.                            

KLASY V-VI  - Gąsiorowska Magdalena kl.V, Huderek Patrycja kl.V, Jama Antonina kl.V, Woszczak Natalia kl.V, Kubiak Karolina kl.V, Siekierska Amelia kl.V, Pietrzyk Aleksandra kl.VIa, Stefańska Maria kl. VIa, Olejniczak Marcelina kl.VIa, Walusińska Kinga kl.VIa, Blaźniak Nicola kl.VIb Kamzol Martyna kl. VIb Olejniczak Elwira kl. VIb, Szymańska Marta kl. VIb, Wąsowicz Maria kll.VIb, Włodarczyk Martyna kl. VIa

 

Im. -  Olejniczak E.

IIm.- Olejniczak M.

IIIm. -  Walusińska K                              

Gimnazjum – Flakowska Zuzanna kl.Ia, Grzanka Anita kl. Ia, Lisiecka Wiktoria kl.Ia, Matusiak Patrycja kl.Ia, Michalska Magdalena kl.Ia, Włodarczyk Julia kl.Ia,Chaladyniak Julia kl.Ib, Nowak Julia kl.Ib, Pietrzak Klaudia kl. Ib, Placek Aleksandra kl.Ib, Ratajczyk Paulina kl.Ib,Solarek Zuzanna kl. Ib, Tutek Wiktoria kl.Ib, Kaczmarzyńska Anita kl.IIa, Kuźnik Paulina kl. IIa, Sobczak Wiktoria kl. IIa, Fryś Kinga kl.IIb, Wosik Wiktoria kl. IIb, Chaladyniak Małgorzata kl.IIIa, Gabriela Marczewska kl.IIIa

Im. -  Ratajczyk P.

IIm.- Kuźnik P.

IIIm. – Sobczak W.

22.09.2016

POWIATOWE  INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

KLASY IV    Kępniak Kamila kl.IVa, Kluska Zuzanna kl.IVa,Raźna Martyna kl.IVa, Tutek Daria kl.IVa, Kaczmarzyńska Kinga kl. IVb Śmiglewska Zuzanna kl.IVb, Zarzycka Justyna kl.IVb

Elwira Olejniczak kl. VIb – Ivm. Kinga Walusińska kl. VIa- Vm

KLASY V-VI    

Huderek Patrycja kl.V, Jama Antonina klV,

 Pietrzyk Aleksandra kl.VIa  Olejniczak Marcelina kl.VIa Walusińska Kinga kl.VIa,

 Olejniczak Elwira kl.V, Wąsowicz Maria kll.VIb

GIMNAZJUM

Grzanka Anita kl. Ia, Gabriela Marczewska kl. IIIa, Chaladyniak Małgorzata kl.IIIa,

Kuźnik Paulina kl. IIa, Sobczak Wiktoria kl. IIa, Chaladyniak Julia kl.Ib,

Ratajczyk Paulina kl.Ib

 

 

 

 

 

 

 

 

28.09.2016

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Elwira Olejniczak kl. VIb, Kinga Walusińska kl. VIa

Walusińska K -42m

Olejniczak E. – 49m

12.10.2016

POWIATOWA GIMNAZJADA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

Flakowska Zuzanna kl.Ia, Lisiecka Wiktoria kl.Ia, Matusiak Patrycja kl.Ia, Włodarczyk Julia kl.Ia, Janeczek Justyna kl.Ia, Chaładyniak Julia kl.Ib, Placek Aleksandra kl.Ib, Sawicka Weronika kl. Ib. Kuźnik Paulina kl.IIa, Marczewska Gabriela kl.IIIa

IV miejsce

12.10.2016

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT.

Tutek Daria kl.IVa, Raźna Martyna kl.IVa, Zarzycka Justyna kl.IVb, Grzanka Angelika kl.V, Huderek Patrycja kl. V, Olejniczak Marcelina kl.VIa, Olejniczak Elwira kl. VIb, Wąsowicz Maria kl. VIb, Pietrzyk Ola kl. VIa, Walusińska Kinga kl. VIa

IV miejsce

14.10.2016

POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Flakowska Zuzanna kl Ia, Nowicka Aleksandra kl. IIIa, Michalska Magdalena kl. Ia , Janeczek Justyna kl. Ia Julia Włodarczyk kl. Ia, Cieślak Milena kl. Ia  Klarzyński Adrian kl. IIIb


Drużynowo I miejsce.

Indywidualnie:  Nowicka A. –Im. Michalska M-IIm. Klarzyński A - Vm

19.10.2016

 

POWIATOWA GIMNAZJADA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

Michalska Magdalena kl. Ia,  Julia Włodarczyk kl. Ia, Katarzyna Mielczarek

IV miejsce

24.10.2016

POWIATOWA GIMNAZJADA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Marczewska  Gabriela kl. IIIa, Chaładyniak Małgorzata kl.IIIa, Natalia Kobiela kl. IIIa

Lisiecka Wiktoria kl.Ia, Matusiak Patrycja kl.Ia, ,  Marczewska  Katarzyna kl Ia, Klimczak Dominika kl.IIIa, Wanesa Dąbrowska kl. IIIb, Wiktoria Wolska kl. IIIb, Natalia Gruszczyńska kl. IIIb, Zuzanna Kozłowska kl. IIIa, Aleksandra Nowicka kl. IIIa

II miejsce

03.11.2016

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Olejniczak Elwira kl. VIb, Wąsowicz Maria kl. VIb, Pietrzyk Ola kl. VIa, Walusińska Kinga kl. VIa, Zoe Manitta kl VIa, Kamzol Martyna kl VIb, Martyna Klimczak kl. VIb, Marta Szymańska kl. VIb, Julia Ciszewska kl. VIb

II miejsce

09.11.2016

POWIATOWE ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT – SP7

Olejniczak Elwira kl. VIb, Wąsowicz Maria kl. VIb, Pietrzyk Ola kl. VIa, Walusińska Kinga kl. VIa, Kamzol Martyna kl VIb, Marta Szymańska kl. VIb, Julia Ciszewska kl. Vib Aleksandra Soanty kl. VI

VII i X miejsce

11.11.2016

POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Mateusz Zarzycki kl.VIa, Justyna Zarzycka kl. IVb, Maja Wolska kl. IVb, Marcelina Olejniczak kl.VIa. Flakowska Zuzanna kl. Ia, Magdalena Michalska kl. Ia,Justyna Janeczek kl. Ia, Julia Wlodarczyk kl. Ia, Monika Włodarczyk kl. IIb, Aleksandra Nowicka kl.IIIa, Adrian Klarzyński kl. IIIb, Kamil Wolski kl. Ia

IV miejsce

22.11.2016

 

Kinga Walusińska kl. VIa, Aleksandra Pietrzyk kl.VIa, Martyna Włodarczyk kl.VIb

II miejsce

16.11.2016

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Olejniczak Elwira kl. VIb, Wąsowicz Maria kl. VIb, Pietrzyk Ola kl. VIa, Walusińska Kinga kl. VIa, Zoe Manitta kl VIa, Kamzol Martyna kl VIb, Martyna Klimczak kl. VIb, Marta Szymańska kl. VIb, Julia Ciszewska kl. Vib, Julia Opalińska kl VIa, Magdalena Gąsiorowska kl.V, Angelika Grzanka kl.V


III miejsce






Nasze pierwsze sukcesy sportowe

Dnia 17.10.2016 roku odbył się dzień nauczyciela w którym, nasi słynni 
uczniowie zostali obdarowani nagrodami.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
21.09.15 miały miejsce Igrzyska Młodzieży Szkolnej (SP) Powiatowe Biegi Sztafetowe
DRUŻYNA:
Wąsowicz Marysia kl Vb,Olejniczak Marcelina kl Va,
Grzanka Angelika kl.IV, Olejniczak Elwira kl.Vb, Pietrzyk Aleksandra kl Va,
Buder Wiktoria kl. Vb, Chaładyniak Julia VIa, Matusiak Patrycja kl.VIb,
Aleksandra Placek VIa, Ratajczyk Paulina kl.VIa.
POWIATOWA GIMNAZJADA
17.09.15 odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Poniżej przedstawiamy miejsca, które zajęły dziewczęta z naszej szkoły:	
Drużyna w składzie: Anita Kaczmarzyńska kl.Ia, Kopania Sara kl.ka, Sobczak Wiktoria kl.Ia, Chaładyniak Małgorzata kl.IIa,      Marczewska Gabrysia kl.IIa, Owczarek Aleksandra kl.IIb zespołowo zajęła IV MIEJSCE                                                              indywidualnie . Gabriela Marczewska zajęła VIII MIEJSCE
POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
Tego samego dnia miały miejsce	Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Poniżej punktacja naszych uczennic:
Aleksandra Pietrzyk Va ,
Elwira Olejniczak Vb,
Aleksandra Placek VIa, 
Paulina Ratajczyk VIa, - III miejsce
Magdalena Michalska VIb, - rezer.
Julia Chaładyniak VIa ,
Patrycja Matusiak kl.VIb 	
Paulina Ratajczyk VI a - III miejsce
Elwira Olejniczak -  Vb - V miejsce
ZESPOŁOWO - II MIEJSCE
 
 

SUKCESY 2014/2015

poniżej prezentujemy dotychczasowe osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły: 

 

DATA

NAZWA

OPIEKUN

UCZESTNICY

MIEJSCE

 

17.09.14

 

GMINNE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

A.Mamos

Aleksandra Nowicka kl. Ia,

Dominika Klimczak kl. Ia,

Zuzanna Kozłowska kl. Ia,   

Wanesa Dąbrowska kl. Ib,

Natalia Gruszczyńska kl. Ia,

Aleksandra Wilczek kl. Ia,

Gabriela Marczewska kl. Ia,

Natalia Stępień kl. Ib,

Małgorzata Chaładyniak kl. Ia,

Anna Wolska kl. Ib

 

 I miejsce

18.09.14

POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

A.Mamos

Patrycja Matusiak kl. Vb ,

Magdalena Michalska kl. Vb,

Milena Cieślak kl. Vb,

Aleksandra Placek kl. Va,

Paulina Ratajczyk kl. Va,

Justyna Janeczek kl. Vb,

Zuzanna Flakowska kl. Vb,

Kinga Walusińska kl. IVa,

Zoe Manitta kl. IVa,

Aleksandra Pietrzak kl. IVa,

Elwira Olejniczak kl. IVb,

Julia Ciszewska kl. IVb

Anna Wolska kl. IVb,

Dominika Serafińska kl Ib,

Gabriela Marczewska kl.Ia,

Małgorzata Chaładyniak kl Ia,

Oliwia Szubert kl. IIIb,

Sylwia Bartosik kl. IIIa,

Sandra Nowicka kl. IIIa,

Iga Kopania kl. IIIb

Elwira Olejniczak IV m

Oliwia Szubert – VII m

Dominika Serafińska – VIII m

 

Punktacja grupowa kl.IV – I miejsce gimnazjum – III miejsce

26.09.14

ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA – ELIMINACJE POWIATOWE

A. Mamos

Aleksandra Nowicka kl. Ia,

Dominika Klimczak kl. Ia,

Zuzanna Kozłowska kl. Ia,   

Wanesa Dąbrowska kl.Ib,

Natalia Gruszczyńska kl. Ia,

Aleksandra Wilczek kl. Ia,

Gabriela Marczewska kl. Ia,

Natalia Stępień kl. Ib,

Małgorzata Chaładyniak kl. Ia,

Anna Wolska kl. Ib

II miejsce

08.10.14

POWIATOWE  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

A.Mamos

Gabriela Marczewska kl. Ia, 

Natalia Stępień kl. Ib,

Małgorzata Chaładyniak kl. Ia,

Dominika Serafińska kl. IIb,

Patrycja Damas kl. IIa,

Oliwia Szubert kl. IIIb,

Iga Kopania kl. IIIb,

Sylwia Bartosik kl. IIIa,

Marta Siwka kl. IIIa

Sandra Nowicka kl. IIIa,

Aleksandra Owczarek kl. Ib

 

III miejsce

14.10.14

POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI

A. Mamos

Marta Nowicka kl. IIIb,

Aleksandra Nowicka kl. Ia,

Angelika Bilska kl. IIa – III miejsce

I miejsce

11.11.14

POWIATOWE XIV ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI  ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

A. Mamos

Zuzanna Flakowska kl Vb,

Mateusz Zarzycki kl IVb

II miejsce

11.11.14

 

POWIATOWE XIV ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI  ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

 

A. Mamos

Marta Nowicka kl. IIIb – III miejsce,

Aleksandra Nowicka kl. Ia,

Angelika Bilska – II m. kl. IIa

Gabriel Ruta kl.I

II miejsce

11.11.14

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY ZDUŃSKOWOLSKIEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

A. Mamos

 

Marta Nowicka kl. IIIb,

Kamila Raduch kl. IIa,

Magdalena Michalska kl. Vb,

Julia Włodarczyk kl. Vb,

Patryk Jakś kl. IIb,

Jakub Włodarczyk kl. IIa

III miejsce –

Marta Nowicka

IIIm. – Aleksandra Michalska

17 11.14

POWIATOWA GIMNAZJADA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

A. Mamos

Marta Nowicka kl. IIIb,

Aleksandra Nowicka kl. Ia

Dominika Serafińska kl Ib,  ,

Sylwia Bartosik kl. IIIa,

Magdalena Nowicka kl. IIIb, 

Grzanka Natalia kl. IIa,

Marta Siwka kl. IIIa.

Dorota Jabłońska kl. IIIa,

Zuzanna Kozłowska kl. Ia,

Katarzyna Bejmert kl. Ia,

Małgorzata Chaładyniak kl. Ia

IV miejsce

22 11.14

REJONOWE , PARAFIALNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

A.Mamos

Marta Nowicka kl. IIIb,

Aleksandra Nowicka kl. Ia,

Magdalena Nowicka kl. IIIb,

Oliwia Szubert kl. IIIb,

Ewelina Staniucha kl. IIIa,

Paulina Leśniewska kl. IIIa,

Katarzyna Bejmert kl. Ia

Natalia Wydrzyńska kl. IIb

I miejsce

27.11.14

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM

A. Mamos

Magdalena Michalska kl. Vb ,

Włodarczyk Julia kl. Vb,

III miejsce

28. 11.14

POWIATOWA GIMNAZJADA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

A. Mamos

Marta Nowicka kl. IIIb,

Aleksandra Michalska kl. IIa,

Kamila Raduch kl. IIa

I miejsce

1-3. 12.14

POWIATOWA GIMNAZJADA W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

A. Mamos

Dominika Serafińska kl. Ib,

Oliwia Szubert kl. IIIb,

Sylwia Bartosik kl. IIIa,

Sandra Nowicka kl. IIIa,

Iga Kopania kl. IIIb,

Marta Nowicka kl. IIIb,

Grzanka Natalia kl. IIa,

Marta Siwka kl. IIIa,

Dorota Jabłońska kl. IIIa, 

Aleksandra Piotrowska kl. IIIa

V miejsce

22.01.15

REJONOWA GIMNAZJADA MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM

A. Mamos

Marta Nowicka kl. IIIb,

Aleksandra Michalska kl. IIa,

Kamila Raduch kl. IIa

 

   


 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:


Początek toku obfitował w naszej szkole w spore osiągnięcia sportowe !
Uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum brali udział w wielu zawodach . Były to m.in.: 

* GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ o Puchar Premiera Donalda Tuska
dziewczęta w składzie: Aleksandra Nowicka kl. Ia,Dominika Klimczak kl. Ia,Zuzanna Kozłowska kl. Ia,   Wanesa Dąbrowska kl.Ib, Natalia Gruszczyńska kl. Ia, Aleksandra Wilczek kl. Ia, Gabriela Marczewska kl.Ia, Natalia Stępień kl. Ib, Małgorzata Chaładyniak kl. Ia, Anna Wolska kl. Ib zajęły w tych zawodach I MIEJSCE


ROK SZKOLNY 2013/2014


* INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE "MOSIR"
P.Barczyńska (3b) zajęła IV MIEJSCE
D.Kurzawa (1a) zajęła V MIEJSCE
A.Nowicki (3b) zajął VI MIEJSCE
A.Kurzawa (3a) zajął V MIEJSCE 


* WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE "UNIEJÓW 2012"
D.Kurzawa (1a) zajęła 40 MIEJSCE  (w województwie łódzkim)
P.Barczyńska (3b) zajęła 44 MIEJSCE (w województwie łódzkim)



* SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
dziewczęta w składzie: P.Barczyńska (3b), J.Kalitka (3a), S.Bartosik (1a), O.Szubert (1b), M.Wojnowicz (1a), K.Chojnacka (3a) A.Masłowska (3a) D.Kurzawa (1a), E.Pawlik (3a) zajęły III MIEJSCE





* BIEGI PRZEŁAJOWE w ramach DNI MAKSYMILIANOWYCH
skład drużyny: P.Barczyńska) (3b), A.Kurzawa (3a), D.Kurzawa (1a), J.Kalitka (3a), O.Łuczak (2b), A.Matczak (2b), E.Pawlik (3a), A.Nowicki (3b), P.Jasiak (3b), J.Włodarczyk (1a) zajęli II MIEJSCE

* STRZELECKIE ZAWODY z okazji ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
brali w nich udział: M.Nowicka (1b), G.Ruta (5b), A.Bilska (6b), N.Petrykowska (2a)






 

Póki piłka w grze … czyli ORLIKI o puchar premiera 2011/2012

W dniach 12, 13 i 14 września 2011 r. na terenie kompleksu boisk ORLIK 
w Czechach odbyły się eliminacje gminne II Turnieju Orlika o Puchar Premiera D.Tuska. W tych dniach rozgrywki toczyły się pomiędzy drużynami w roczniku 2000 – 2001 (chłopcy) oraz 1998 – 1999 (chłopcy i dziewczęta). Do turnieju przystąpiło łącznie 17 drużyn reprezentujących Szkoły z terenu naszej gminy. 

W roczniku 2000 – 2001 zwyciężyła drużyna gospodarzy, czyli ZGSPiP w Czechach. W roczniku 1998-1999 (chłopcy) zwyciężyła drużyna ze Szkoły w Wojsławicach, natomiast w tym samym roczniku w kategorii dziewcząt zwyciężyła NASZA REPREZENTACJA w składzie: 

Daria Kurzawa, Marta Nowicka, Ewelina Staniucha, Paulina Leśniewska, Oliwia Szubert, Aleksandra Michalska, Dominika Serafińska, Katarzyna Bejmert, Aleksandra Karsznia oraz Żaneta Pasternak

Patronat nad imprezą objął Wójt Pan Henryk Staniucha. Patronat medialny objęli: Tygodnik Siedem Dni, Nasze Radio, Dziennik Łódzki. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonała Dyrektor szkoły  w Czechach Pani Anna Stoparczyk. 

Zwycięskie drużyny zagrały w eliminacjach wojewódzkich. Ten etap przeszły z powodzeniem nasze dziewczęta z Janiszewic. Zespół prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego - pana Marcina Matysiaka w nagrodę pojechał do Łodzi na finał wojewódzki. Pomimo dzielnej postawy, dziewczynom nie udało się wyjść z  grupy. Zostały pokonane przez zespół z Sadkowic i Akademii Futbolu Widzew Łódź. Za udział w finałach wojewódzkich każda z dziewcząt otrzymała stój do gry (koszulka, spodenki, getry) oraz pamiątkowy dyplom. 

Pomimo niepowodzenia w ostatnim etapie przed finałem ogólnopolskim, składamy naszym reprezentantkom serdeczne GRATULACJE, gdyż znalazły się w szóstce najlepszych drużyn województwa łódzkiego.

     tekst i zdjęcia wykorzystano dzięki uprzejmości :

                                                                         ZGSPIP w Czechach


Podstrony (2): gimnazjum szkoła podstawowa
Comments